Program realizowany jest przez:
Poznajcie finalistów konkursu "Inwestujemy u siebie" - 2016/17
Poznajcie finalistów konkursu "Inwestujemy u siebie", uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy stworzyli projekt inwestycji w innowacje na wybranym lokalnym rynku. Wybrane 12 zespołów zaprezentowało się w marcu na uroczystym finale konkursu, który odbył się w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Na twórców najlepszych spotów i projektów czekały atrakcyjne nagrody - tablety i smartfony.
Jak to było w poprzednich latach? Zeszłoroczny konkurs, pod hasłem "Rozwój ma wiele twarzy" nawiązywał do założeń Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015. Jego celem była edukacja uczniów w tematyce współpracy rozwojowej; podniesienie świadomości uczniów dot. idei i znaczenia współpracy rozwojowej realizowanej w różnych zakątkach świata przez Unię Europejską; skłonienie do refleksji nad tym, jakie działania rozwojowe warto wspierać. Chcielismy zachęcić do refleksji nt. miejsca Unii Europejskiej w świecie i działań realizowanych przez poszczególne kraje członkowskie. W 2014 roku konkurs nosił nazwę "Strzał w dziesiątkę" i związany był z obchodami dziesięciolecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Chcieliśmy zachęcić młodzież do refleksji na temat miejsca Polski i jej roli w UE w przyszłości. W 2013 roku konkurs pt.: „Nakręć się na wybory!” związany był z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jego celem było uświadomienie młodym ludziom, że Unii Europejskiej nie można budować bez jej obywateli, a Parlament Europejski jest jedyną instytucją unijną, której przedstawicieli wybieramy w wyborach bezpośrednich. W 2012 roku konkurs nosił nazwę „Bądźmy aktywni RAZEM”. Jego głównym założeniem było zwrócenie uwagi uczniów na wkład, jaki do społeczeństwa wnoszą seniorzy. Co mogą przekazać starsi młodym, ale także młodzi starszym. Naszym zamierzeniem było zachęcenie młodzieży do podejmowania działań z myślą o aktywności osób starszych i budowaniu solidarności międzypokoleniowej. W 2011 konkurs nosił nazwę „Mój pierwszy krok w wolontariat”. Naszym zamierzeniem było promowanie dobrych praktyk i stworzenie swoistego katalogu dobrych rad dla początkujących wolontariuszy. W 2010 konkurs „Nie wykluczam!” poświęciliśmy walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Było wyjątkowo emocjonująco - nagrodziliśmy aż 9 zespołów! W 2009 r. rywalizacja odbywała się pod hasłem „Przybij piątkę!” i nawiązywała do piątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz dwudziestej rocznicy przemian ustrojowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Druga edycja konkursu pt. „Europa Wielu Kultur” odbyła się w 2008 r. i była związana z obchodzonym wówczas Europejskim Rokiem Dialogu Międzykulturowego. Konkurs zainaugurowaliśmy w 2007 r. pytaniem „Co się zmieniło w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym?”
Więcej informacji? Znajdziesz je w regulaminie konkursu oraz na stronach: www.ec.europa.eu/poland www.szkolazklasa.pl, www.szkolazklasa.org.pl, www.ceo.org.pl/przedsiebiorczy Pytania kierujcie na adres: kamila.zaborowska@szkolazklasa.pl
Organizatorem konkursu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Współorganizatorami konkursu są Fundacja Szkoła z Klasą we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
|
||||
|